ІНФОРМАЦІЯ Щодо подачі декларацій особам, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік
Шановні колеги !
Звертаю увагу! З 1 січня 2025 року стартувала компанія декларування за 2024 рік. Відповідно до вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 31 березня включно, подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Тобто щорічна декларація подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. На підставі наведеного вище прошу усіх суб’єктів декларування, в тому числі які припинили у 2024 році діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, виконати вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та своєчасно, до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2025року, подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (в тому числі щорічну декларацію за 2024 рік після звільнення). Суб’єкт декларування упродовж 30 днів після подання декларації має право подати виправлену декларацію. У разі самостійного виявлення суб’єктом декларування у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, але до початку проведення Національним агентством повної перевірки цієї декларації, суб’єкт декларування може звернутися до Національного агентства з листом з поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей та неподання виправленої декларації у зазначений термін, додавши підтверджувальні документи. Подані суб’єктом декларування таким чином відомості мають бути розглянуті Національним агентством під час повної перевірки цієї декларації. Одночасно звертаю увагу, що за неподання або несвоєчасне подання декларації чинним законодавством передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.
єПідтримка, Національний кешбек, Зимова підтримка, Пакунок малюка: як декларувати отриману допомогу (роз’яснення НАЗК від 06.01.2025р.)
Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування. Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка»? Державна програма «єПідтримка» була започаткована наприкінці 2021 року з метою підтримки українського бізнесу, який постраждав від пандемії COVID-19. На той момент в межах програми держава надавала українцям, які пройшли повний курс вакцинації, 1 000 грн. Ці кошти можна було витратити тільки на певні товари та послуги, підтримуючи українського виробника. Вони не потребували декларування. Однак, з березня 2022 року програма «єПідтримка» була переорієнтована на допомогу людям, які втратили роботу через повномасштабне вторгнення росіян. Вона передбачає отримання певними категоріями людей 6,5 тис. грн. На відміну від «ковідної тисячі», які надавалися виключно в безготівковій формі, і які неможливо було монетизувати, ці кошти не мають обмежень на використання — їх можна знімати готівкою або переказувати на інші рахунки. Для цілей декларування ці гроші є доходом та потребують відображення в декларації.
Програма Національного кешбеку «Зроблено в Україні» є державною грошовою допомогою для покупців товарів та послуг українського виробництва. Кошти в межах цієї програми зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий покупцем в одному з українських банків.
Національний кешбек вважається доходом, і тому його необхідно декларувати відповідно до загальних правил, у розділі 11.
Вид доходу : Інше/ «Національний кешбек». Джерело доходу : Міністерство економіки України (код 37508596)
Розмір одноразової державної грошової допомоги «Зимова підтримка» становить 1 000 грн. Кошти в межах «Зимової підтримки» зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий в одному з уповноважених банківських установ України. Для деяких категорій громадян, визначених у постанові, виплата здійснюється через АТ «Укрпошта». Оскільки «Зимова підтримка» є доходом, її потрібно задекларувати за загальними правилами у розділі 11. Вид доходу : Інше/ «Грошова допомога « Зимова підтримка». Джерело доходу : Міністерство економіки України (код 37508596)
«Пакунок малюка» — це безповоротна адресна допомога для сімей, в яких народилася дитина. Допомога може надаватися як у вигляді пакунка з товарами, так і у вигляді грошової компенсації. Якщо допомога виплачується грошима, вона вважається доходом і повинна бути зазначена в декларації як соціальна допомога. Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування.
Як сформувати довідку “Дані для декларації”: покрокова інструкція
Pоз’яснення НАЗК 14.02.2025
Довідка “Дані для декларації” містить необхідну інформацію про активи і доходи декларанта і членів його сім’ї, яка необхідна для заповнення декларації.
Сформувати документ можна, не виходячи з дому. Для цього потрібно лише скористатися функцією «Дані для декларації», яка дозволяє декларанту отримати інформацію з реєстрів та баз даних, до яких НАЗК має автоматизований доступ. Єдине, що необхідно зробити декларанту — визначити членів сім’ї та отримати підтвердження їх належності до членів сім’ї суб’єкта декларування, а також погодження ними збору та передачі декларанту таких відомостей з метою заповнення декларації через мобільний застосунок “Дія”.
Що потрібно зробити для отримання інформації про членів сім’ї?
- В Реєстрі декларацій в розділі «Дані для декларації» особистого кабінету декларанта біля звітного періоду, натиснути на кнопку «Сформувати довідку».
- У вікні «Додати члена сім’ї» - заповнити дані, вказавши прізвище, ім’я, по батькові, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) члена сімʼї та натиснути «Зберегти».
- Натиснути «Отримати дані» навпроти кожного зазначеного члена сім’ї.
Після цього член вашої сім’ї отримає повідомлення у мобільному застосунку «Дія», в якому в один клік зможе підтвердити належність до членів вашої сім’ї, погодити збір та передачу вам даних стосовно себе для заповнення декларації. При цьому в особистому кабінеті Реєстру декларацій ви будете бачити зміну статусу запиту:
- «Запит в процесі обробки» – член сім'ї ще не підтвердив запит;
- «Погодження отримано» – підтвердження члена сім'ї отримано. Для подальшого формування довідки необхідно натиснути «Сформувати довідку». Після завершення збору інформації натиснути «Переглянути довідку».
- «Не знайдено» – член сім'ї не є користувачем мобільного застосунку «Дія» або зазначено недійсний РНОКПП. Проте, ви можете надіслати запит повторно, але не більше трьох разів.
- «Погодження відхилено» – член сім'ї відхилив запит на підтвердження статусу члена сім'ї. Однак, ви можете надіслати запит повторно, але не більше трьох разів, як і у випадку вище.
- «Термін дії запиту скінчився» – член сім'ї не відреагував на запит щодо підтвердження статусу члена сім'ї.
Якщо впродовж доби члену родини запит не надходить, будь ласка, порадьте йому оновити застосунок «Дія» до останньої версії, видаліть в реєстрі старий запит щодо підтвердження члена сім’ї, додайте новий та очікуйте підтвердження. Спробуйте сформувати запит на отримання даних повторно, але не більше трьох разів.
Що потрібно знати члену сім’ї, щоб допомогти вам заповнити декларацію?
- Потрібно бути авторизованим користувачем мобільного застосунку «Дія» і мати РНОКПП.
- Протягом 24 годин після отримання повідомлення надати відповідь на запит інформації.
Важливо! Декларант не отримує дані стосовно члена сім’ї, якщо останній відхиляє такий запит або ігнорує його, через що термін його дії закінчився. При цьому декларант може надіслати запит (повідомлення в “Дію”) члену сім’ї повторно, але не більше трьох разів.
У разі підтвердження запиту, НАЗК збере інформацію про активи та доходи члена сім’ї, а потім передасть їх декларанту в його особистий кабінет в Реєстрі декларацій.
Довідка «Дані для декларації» за відповідний звітний період формується лише один раз! Тобто, якщо ви раніше вже сформували таку довідку, то повторно зробити це в поточному році неможливо.
Подавайте декларації вчасно та без помилок.
« повернутися до розділу «Документи міської влади з питань запобігання корупції»