КРУГЛИЙ СТІЛ З КЕРІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ
З ініціативи начальника відділу культури та туризму Корсунь-Шевченківської міської ради Ірини ТРУНЦЕВОЇ в приміщенні міського будинку культури відбувся круглий стіл за участю керівників закладів культури - мистецької школи, публічної бібліотеки, міського будинку культури, сільських будинків культури та бібліотек.
Одним з питань, що обговорювалися в ході роботи, стало питання безбар’єрності та створення необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень закладів культури в громаді.
Безбар’єрність сьогодні є одним із пріоритетних напрямків у відбудові країни. Безбар’єрність – це про індивідуальні потреби кожної людини та про спільну відповідальність. Війна змінює нашу країну щодня. Через активні бойові дії постійно збільшується кількість людей з інвалідністю. Серед них громадяни, які пересуваються на кріслах колісних, мають порушення слуху, зору тощо. Це активізує запит на безбар’єрність міської інфраструктури, надання вільного доступу до послуг та обслуговування, комфортного відпочинку та дозвілля в цьому напрямку. Різноманітні потреби громадян щодня виявляються важкодоступними чи навіть недоступними.
Відповідно до Програми щодо створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Корсунь-Шевченківської міської територіальної громади на 2024–2030 роки, органи місцевого самоврядування, установи, організації, підприємства, заклади медицини, культури, освіти, торгівлі та сфери надання послуг повинні вжити заходи щодо пристосування громадських будівель, приміщень, підходів та під’їздів до них для використання маломобільними групами населення та покращення обслуговування осіб з інвалідністю.
Під час проведення круглого столу начальник відділу архітектури, містобудування та будівництва виконавчого комітету міської ради Ольга ТИЩЕНКО ознайомила присутніх з встановленими нормами фізичної доступності, які регулюють проєктування середовища чи послуг так, щоб ними могли користуватися як окремі маломобільні групи населення, так і населення в цілому.
Згідно з вимогами Державних будівельних норм (ДБН), усі громадські будівлі, приміщення у них, а також громадський простір мають бути доступними для маломобільних груп населення, в тому числі людей з інвалідністю, осіб з тимчасовим погіршенням здоров’я через травму чи хворобу, вагітних жінок, людей старшого віку, людей з дитячими візками та інших. Першочергово необхідно провести моніторинг стану доступності закладів культури та об’єктів культурної інфраструктури щодо наявності безперешкодного доступу та визначитися із заходами щодо забезпечення фізичної безбар’єрності відповідно до норм і стандартів доступності для маломобільних груп населення, а саме, облаштування пандусів або підйомників, сходів із відповідними поручнями, маркування дверей, встановлення тактильних табличок та нанесення тактильної плитки для осіб із порушенням зору, оснащених місць для паркування транспорту інвалідів тощо. Метою цієї роботи є створення необхідних умов, що надають можливість особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення реалізувати своє право вести самостійний спосіб життя, поліпшення ситуації із забезпечення їх доступу до приміщень установ, закладів, організацій тощо.
Зустріч відбулася в рамках проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань створення безбар’єрного простору в Корсунь-Шевченківській міській громаді.