Освітня безбар’єрність – один із пріоритетів Державної служби зайнятості
Щодня українці в умовах війни стикаються з численними викликами, і Державна служба зайнятості особливо гостро усвідомлює відповідальність за забезпечення рівних можливостей на ринку праці.
В цей непростий час підхід до працевлаштування базується на п’яти ключових напрямках безбар’єрності:
- фізична,
- освітня,
- економічна,
- інформаційна доступність та підтримка у питаннях працевлаштування.
Фізична безбар’єрність стосується того, щоб усі приміщення служби зайнятості були дійсно доступними для всіх. Економічну зручність вдається підтримувати завдяки програмі «Власна справа», яка має на меті допомагати у створенні бізнесу та нових робочих місць. Інформаційна безбар’єрність посилилася після запуску «Єдиного вікна послуг» на сайті служби, яке об’єднує 238 організацій-партнерів. Доступність працевлаштування вдається забезпечувати завдяки індивідуальному супроводу за підходом кейс-менеджменту, зокрема для соціально вразливих груп населення.
Проте одним із найважливіших напрямків роботи є освітня доступність. Адже це один із найпотужніших інструментів підвищення конкурентоспроможності громадян. Можливість вчасно та зручно проходити навчання та перенавчання є запорукою конкурентоспроможності на ринку праці. Відповідно до сучасних вимог така можливість створена як у звичний для громадян спосіб – офлайн, так і дистанційно – в режимі онлайн.
Впродовж 2023 року можливістю пройти навчання за підтримки Державної служби зайнятості скористалося 33 тисячі осіб, а минулого року до освітнього процесу долучилося вже 41,4 тисячі людей. З них у центрах професійно-технічної освіти служби — 19,6 тис. і 23,7 тис. відповідно.
Розуміючи зміни на ринку праці, служба зайнятості постійно розширює перелік професій, за якими можна отримати ваучер на навчання — зараз це вже 155 позицій. Такими пропозиціями у 2023 році році скористалося 18 тисяч осіб, а у минулому році — вже 23 тисячі.
Розуміючи важливість багатьох робочих процесів, Державна служба зайнятості активно розвиває стажування на робочому місці. Така форма навчання охопила у 2023 році охопила 12 тисяч та 16,9 тисяч — у 2024-му.
Для підтримки учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни працює експериментальний проєкт зі здобуття нових професій, які потрібні сьогодні на ринку праці. На сьогодні такими є, зокрема, водій, тракторист, кухар, зварник, ІТ-фахівець. За 2023–2024 роки навчання за цією програмою пройшли 2 579 осіб, з них 2 422 ветерани та 157 осіб з інвалідністю.
З кінця минулого року почав реалізовуватися експериментальний проєкт навчання жінок професіям, які донедавна помилково вважалися чоловічими. Проєкт передбачає не лише отримання освіти, але й подальше працевлаштування. Жінки навчаються більш як за 30 професіями, такими як трактористки, верстатниці, слюсарки, водійки трамваїв та тролейбусів, електрозварниці та інші. Наразі вже є 228 направлень на подібні навчання.
Детальніше про послуги з профнавчання: https://dcz.gov.ua/profnavch
« повернутися до розділу «Інформація районного центру зайнятості»